Okrasné rastliny

Na našej predajni nájdete rozmanitý sortiment okrasných rastlín.

Zakrslé dreviny a skalničky

Zakrslé dreviny a skalničky sú veľmi žiadané, keďže mnoho ľudí má záhradky obmädzených rozmerov.

V ponuke sú zakrslé ihličnany ( napr. zakrslé smreky, borovice, plazivé borievky…), nízke listnaté kry (nízke červené dráče, bršleny,…) a zakrslé skalničky a trvalky. 

Tieto druhy rastlín sú vhodné aj na terasy, do truhlíkov a pod.

Ruže

Osobitnou kapitolou sú ruže, ktoré sú tradične veľmi obľúbené. Predávajú sa buď prostokorenné na skoro na jar, alebo už posadené v črepníkoch a zvyčajne už aj s kvetom. Najobľúbenejšie sú ruže veľkokveté kríkové. Záujem je taktiež aj o ťahavé, pôdopokryvné a polyantky – záhonové ruže. V poslednej dobe sa objavujú aj tzv. anglické ruže.

Záhonové trvalky

Stredne vysoké a vysoké trvalky sú vhodné do väčších záhonov na spestrenie záhrady. Výhodou je, že priťahujú včely ale aj iný hmyz, a tak prospievajú k rozmanitosti druhov na záhrade. 

Stromy

Ak si to len môžte dovoliť, záhrade prospievajú aj stromy, ktoré prispievajú k celkovej mikroklíme na záhrady, tým že v horúčavách odparujú vodu a tým ochladzujú aj svoje okolie.

V našej ponuke sú rôzne alejové stromy ako Katalpa, Javor červenolistý, Borovica čierna a ďalšie…

Viaceré z nich sú vhodné aj do záhrad menších rozmerov. 

Kyslomilné rastliny

Medzi kyslomilné rastliny, ktoré v priebehu roka máme patria rododendróny, azalky, vresy, vresovce…

Živé ploty

Živé ploty sú dnes často súčasťou záhrady. Či už je potreba odcloniť časť záhrady, alebo domu od suseda, alebo jednoducho vytvoriť zelenú hranicu.

U živého plota rozhoduje akú výšku potrebujeme zacloniť a aký vzhľad preferujeme.

Môže byť ihličnatý, ako napr. tuja smaragdová, ktorá je veľmi obľubená, alebo listnatý živý plot,  tu sa presadzuje najviac buk a hrab.